این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  +989171236365
ساختار لینک ها

انواع لینک های داخلی و ساختار و نقش آن ها در سئو سایت:
لینک های سلسله مراتبی:
لینک های سلسله مراتبی شامل یک یا چندین صفحه در سایت شما می باشند که (مانند صفحه اصلی "HOME") که خیلی مهم تر از صفحات دیگر در سایت شما بشمار می آیند. صفحات مهم در سایت معمولا به تمام صفحات دیگر سایت لینک شده اند و اما صفحات به صورت متقابلا در این حالت به یکدیگر لینک داده نشده اند. این نکته هم را خدمت شما عرض کنم که page rank نیز بر روی این صفحات اصلی سایت متمرکز می شود. تعداد زیادی از سایت ها از این روش برای لینک های داخلی خود استفاده می نمایند. و در این حالت صفحه اصلی،محصولات و خدمات مهم یا مطالب و محتویات مهم سایت به سایر صفحات لینک داده شده اند. مزیت این روش این است که با استفاده از آن شانس خود را برای افزایش رتبه و  رنک محتویات و صفحات اصلی سایت خود افزایش می دهید. و موتور جستجویی مانند گوگل را در ارتباط با معرفی کلمات کلیدی مهم  سایت خود متقاعد می سازید و این خود فوق العاده ارزشمند می باشد.

صفحه اصلی سایت معمولا دارای بیش ترین ارزش و پیج رنک می باشد زیرا بیش ترین لینک های ورودی و خارجی به این صفحه داده می شوند. اما این صفحه زمانی بیش ترین نتیجه را به ما می دهد که دارای  متن زیاد و خیلی مرتبط با گوگل و کاربرانتان باشد. در غیر این صورت که آن را نیز به شما سفارش نمی کنم توصیه می شود که لینک های خود را به صفحه ای بدهید که بیشترین ارتباط را با کلمات کلیدیتان داشته باشد.
لینک های MESH:
در این روش صفحات دارای اهمیت برابری برای ما می باشند. ساده ترین روش در این حالت بدینگونه می باشد که  هر صفحه به یکدیگر لینک می دهند. اگر چه پیج رنکی که به اینگونه صفحات اتخاذ می شود به  هیچ وجه برای ما ایده آل نمی باشد  ولی در خیلی از صفحات و سایت ها نیز مشاهده می نماییم که از این روش استفاده می نمایند. باز خدمت شما توصیه می نمایم که در طراحی سایت خود از روش لینک های سلسله مراتبی استفاده نمایید.

لینک های سلسله مراتبی

لینک های سلسله مراتبی- فقط صفحات مهم از صفحات دیگر لینک می گیرند که برای سئو سایت مناسب است

لینک های mesh

در لینک های MESH  هر صفحه به صفحات دیگر لینک داده است


در زیر انواع لینک های خارجی شرح داده شده است. قبل از اینکه وارد بحث شویم، به ما اجازه دهید تا انواع گوناگون لینک ها را خدمت شما عرض نماییم. در اصل ما نیازمند شناخت سه نوع لینک بیشتر نیستیم : لینک یک طرفه ، لینک دو طرفه و لینک سه طرفه.
لینک های یکطرفه:
اینگونه لینکها، لینک هایی هستند از طرف یک وب سایتی دیگر به جز وبسایت شما که به سایت شما لینک داده می شوند. بدین صورت که این قبیل سایت ها یک یا بیشتر از یک لینک از صفحات وبسایتشان را  به سایت شما لینک می دهند. در میان سایر لینکها این نوع لینکها برای موتورجستجو گوگل دارای ارزش مضاعفی می باشند. لینکهای یکطرفه فوق العاده قدرتمند هستند( البته لینک ها باید دارای کیفیت لازم باشند.)
 لینکهای دو طرفه:
منظور از لینک دو طرفه همان تبادل لینک با یک سایت دیگر می باشد بدینگونه که شما یک لینک به سایت مقابل می دهید و سایت مقابل یک لینک به سایت شما می دهد. لینک های دو طرفه نیز بسیار ارزشمند هستند، ولی ارزش اینگونه لینک ها در مقابل ارزش لینک های یک طرفه  قابل قیاس نیستند و همانطور که قبلا نیز عرض نمودم لینک های یکطرفه دارای ارزش فوق العاده ای هستند.
لینک های سه طرفه:
تبادل لینک سه طرفه به جای دو سایت ، بین سه سایت صورت می گیرد. البته در میان این سه نوع لینک ، لینک های دو طرفه در کشور ما معمول تر و رایج تر می باشد.
از چه سایت هایی باید لینک بگیریم؟
چیزی که مهم تر از لینک ها است این است که از کجا و از چه سایتهایی باید لینک بگیرید. استراتژی های گوناگون و متنوعی در این زمینه وجود دارد که می توان از آن بهره برد. باید لینکهای مورد استفاده و لینک های گرفته شده  شما با ماهیت سایت شما همخوانی و تناسب داشته باشد چون اگر در غیر این صورت باشد با تنزل رتبه در موتورهای جستجو روبه رو خواهید بود. در پست های بعدی در این زمینه تخصصی تر و بیشتر صحبت خواهیم نمود.
Link juice از دیگر فاکتورهای مهمی هستند که گوگل برای محاسبه رنک سایت ها به کار می گیرد. در واقع این فاکتور آن قدر مهم است که خیلی ها اعتقاد دارند که  شناخت آن از شناخت خود گوگل مهم تر است. گوگل بررسی می کند که سایت ها به چه شکل به هم لینک شده اند. اجازه بدید تا با مثال برای شما توضیح دهم:
در شکل زیر سایت A  وسایت B هر دو در تعدادی از کلمات کلیدی با هم مشترک هستند و رنک آن ها در تعدادی از کلمات کلیدی شبیه به هم هستند:
در این حالت گوگل به لینکهایی که به این دو سایت داده شده اند نگاه می کند و از این طریق تصمیم می گیرد که کدام سایت بهتر و قابل قبول تر است. فرض کنید که سایت A از سایتی لینک گرفته در حالی که سایت B از آن سایت دیگر لینک نگرفته است. در این حالت سایت A برای گوگل وضعیت بهتر و رتبه بالاتری نسبت به سایت B دارد. حال فرض کنید که سایت C تصمیم بگیرد که به سایت B نیز لینک دهد:
اکنون هر دو سایت AوB با یک دید از طرف گوگل دیده می شوند،که در این صورت گوگل به بقیه ی فاکتورها نگاه می کند و معیار انتخاب سایت بهتر و برتر را از طریق سایر فاکتورها انتخاب می نماید. این رو هم بگویم که برخی از این فاکتورها ارزش مشابه ای با Link juice  دارند که به آن ها نیز باید توجه شود. پس این سایت A است که رتبه بهتری دارد. حال مثال خود را با اضافه کردن سایت های دیگر در این چرخه توضیح می دهم:
در شکل زیر می بینیم که سایتD به سایت A و سایتE به سایت B لینک شده اند. حال به نظرشما در شکل زیر کدام یک از سایت های A و B بهتر هستند؟ گوگل در این وضعیت به سایت هایی نگاه می کند که که به سایت D و E لینک شده اند:
سایت D دارای Link juice  بیشتری نسبت به سایت E است زیرا سایت D از سایت های F,G و H لینک گرفته است. پس سایت A نسبت به سایت B اصطلاحا Link juiceتر است. نتیجه ای که من می خواهم خدمت شما عرض کنم این است که برای اینکه در یک واژه کلیدی رقابتی در نتایج اول باشید باید Link juice قویتر و غنی تری داشته باشید و این قضیه برای کلمات کلیدی غیررقابتی متفاوت می باشد.

Link juice و سئو سایت

منبع: مدیر آنلاین